O mne

Volám sa Ivana Grešlíková, svet som zazrela v malom mestečku Svidník na východe Slovenska, ale vyše 20 rokov som žila v Prešove, kde sa vraciam „domov“.

Študovala som anglický a ukrajinský jazyk a absolvovala som dvojročný kurz arteterapie. Žila a zarábala som si na prežitie, knihy a občasné cesty do zahraničia v Prešove, Prahe, Londýne a Frankfurte.

Učila som na univerzite, umývala záchody v Hiltone a pracovala s deťmi v bilingválnej škôlke, a čo som si odniesla zo všetkých pracovných pomerov bolo presvedčenie, že chcem v živote pracovať na svojich vlastných snoch a nie finančných víziách niekoho iného.

bio

Na cestách po Mjanmarsku.

Ako som menila adresy, kľúče od bytov a v peňaženke sa mi miešali vždy minimálne tri meny, nové krajiny som nespoznávala tak, ako som chcela. V zhone, ktorý som dobrovoľne prijala za štandard, som vedome ignorovala to, po čom som túžila: cestovať a popritom tvoriť.

Zlom nastal, keď sme prestali s priateľom fajčiť, piť alkohol a začali sme šetriť. Po roku šetriaceho režimu som dala výpoveď v škôlke, kde som v tej dobe pracovala a kúpili sme si jednosmernú letenku do Bangkoku.

Som na cestách od roku 2013, navštívila som 28 krajín, cestujem po svete minimalisticky, s jedným 10 kg batohom a to je všetko, čo mám.

Spolu s priateľom Giannim sme autormi cestovateľského blogu Nomad is Beautiful, ktorý je v angličtine a kde okrem praktických rád, mini sprievodcov, foto esejí a krátkych videí nájdete i články o tom, ako cestovať zodpovedne a prečo podporovať ekoturistiku.

bio

Super vlhký dažďový prales v Borneu, Malajzia.

Prečo tento blog a pre koho je určený?

1. Lebo ti chcem pomôcť cestovať po svete bez cestovky, ale aj poradiť, ako sa dá na cestách zarobiť, či ako sa ubytovať vo svete trochu inak, napríklad pomocou house sittingu.

2. Zabúdam slovensky. S priateľom hovoríme anglicky, s rodinou ukrajinsky, občas zablábolám po taliansky, čítam české texty a denne počúvam ázijské jazyky. Divné novotvary a správna interpunkcia sú súčasťou tohto blogu.

3. Blog je pre všetkých, ktorí chcú spoznať svet, seba, ktorí chcú ujsť z rutiny, ale nie od seba.

Viac o mne i cestách po svete si môžeš prečítať v týchto rozhovoroch.

Ak sa chceš podeliť o cestovné zážitky alebo budeš potrebovať poradiť, pridaj sa k ostatným cestovateľom na mojom diskusnom fóre na Facebooku.

 

S láskou a túlavými topánkami na nohách zdraví

Ivana

Kde sa objavili moje tipy o cestovaní